ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

להיות לראש או לזנב? 6 נקודות המחברות בין עולם הפנסיה לראש השנה

25/09/2016

בראש השנה אנו חוגגים את תחילת השנה העברית. זה הזמן להתכנס אל תוך משפחתנו, לחשוב על ההווה ולתכנן את העתיד. בעסק, זה בדיוק השלב בו מתכנסים לתוך תכניות שנתיות, חישובים תכנונים ויוזמות חדשות ומרגשות. זהו הזמן בו חוגגים דף חלק וטהור. התחלה חדשה

 חיפשנו, בדקנו וחקרנו ומצאנו קשרים בין עולם הפנסיה המעסיק אותנו לאורך השנה כולה ובין חג ראש השנה. הנה כמה הקשרים מעניינים:

1. איחולים וכרטיסי ברכה

בימים הקודמים לראש השנה רבים נוהגים ליצור קשר עם מכרים קרובים ורחוקים, שולחים גלויות עם ברכות לרגעים יפים ואיחולי אריכות ימים, כך לפחות היה עד לפני כמה שנים. מאז הוחלף המנהג בשליחת הודעות SMS וברכות קצרות ומעניינות ברשתות החברתיות.

בעולם הפנסיוני בו אנחנו מאחלים לעצמנו אריכות ימים ומעוניינים להבטיח את עתידנו בהמשכם של החיים, אנו רואים חשיבות רבה בבדיקת החשבונות ובשמירה על קשר רציף עם החברה המנהלת עבורנו את החסכונות. באמצעות כניסה וחיפוש באזור האישי, פנייה למוקדי השירות או למנהל התיק האישי, ניתן להבטיח את שמירת הקשר ומתן תשומת לב לחיסכון המשמעותי והחשוב לנו ביותר – החיסכון לפנסיה.

2. סימנים לשנה טובה

ארוחת החג של ראש השנה מורכבת מאכילת "סימנים" המסמלים התחדשות והתחלה טובה. אנו טובלים את התפוח בדבש ע"מ לסמל את תחילתה של שנה טובה ומתוקה ומגישים ראש של דג / כבש בכדי לסמל את האמרה "שנהיה לראש ולא לזנב". סימנים אלו אינם סימבוליים בלבד, הם תחילתם של פעולות יזומות מצדנו להתחלה חדשה ברגל ימין ולמקם את עצמנו בשנה הקרובה ב"ראש", בעמדת הובלה ויוזמה.

גם בעולם הפנסיוני ניתן להחליט על פתיחת שנה חדשה - בה ננקוט יוזמה ונדאג לעתידנו. מכריזים על שינוי תפיסה, על מעורבות ערה בניהול החסכונות הפנסיוניים שלנו, בודקים תמונת מצב נוכחית ומתכננים את הצעדים ליום המחר. זהו הזמן לבצע הפרשות מתוכננות ומותאמות לגובה הקצבה הרצויה עבורנו ובעיקר זוהי העת לבדוק ולהשוות תנאים שישפיעו על הקצבה העתידית אותה נקבל בפרישה.

3. שירבו זכויותינו כרימון

אחד מסימני החג הבולטים והניכרים לעין הוא הרימון. הרימון הוא פרי המורכב מגרעינים רבים המסמלים זכויות ואכילתו בחג נועדה לסמל את האמרה "שירבו זכויותינו כרימון".

בדומה לרימון בו יופיו וחשיבותו של הפרי נובעים מריכוז הגרעינים לפרי אחד גדול יפה ומתוק, גם בעולם הפנסיוני ישנה חשיבות רבה לריכוז הזכויות הצבורות במקום אחד.

בשנה האחרונה נכנסה לפעילות מלאה המסלקה הפנסיונית בה ניתן לקבל מידע על כלל הזכויות הצבורות עבורנו בגופים השונים. זהו הזמן לפנות ולבקש תוצאות מהמסלקה ולקבל הצעה טובה ומתוקה לניהול כל הזכויות באופן מרוכז ומושכל. זהו גם הזמן לאתר חשבונות ישנים העומדים לרשותנו, להעיר את "הכסף הרדום" בפיקדונות הבנקים ולרכז אותם להשקעה גדולה ויציבה שתיתן פירות בעתיד.

4. מנהג ה"תשליך"

על פי המסורת, מנהג ה"תשליך" נועד כדי לזרוק ולהיפטר מעבירות שביצענו במהלך השנה. לפי המנהג בעת אמירת ה"תשליך" זורקים את אותן עבירות, מחשבות רעות וחטאים למצולות הים או למקור המים הקרוב, בכך מצהירים על ניקוי העבר ומבקשים לפתוח דף חדש וליצור התחלה חדשה.

בעולם הפנסיוני מצאנו כי עדיף דווקא לנקוט בגישת "אל תשליך", החסכונות שצברנו הם הזכויות לימי הפרישה. אנחנו ממליצים בחום להירשם לאזור האישי באתר האינטרנט של החברה המנהלת את החסכונות הפנסיוניים. הדו"ח שתראו באתר יספק נתונים כאן ועכשיו על היתרה הצבורה, הפקדות המעסיק, עלויות הניהול ומסלולי ההשקעה, בהתאם למצב הפיננסי במהלך השנה.

5. ראש השנה ועשרת ימי תשובה

הימים שמראש השנה ועד יום הכיפורים מכונים "עשרת ימי תשובה". אלו ימים בהם מתבוננים על מעשינו בשנה האחרונה, מצביעים על ליקויים, עורכים חשבון נפש ומחשבים מסלול מחדש.

גם בעולם הפנסיוני אנו זקוקים לפעמים לעצירה, התבוננות וחישוב מסלול מחדש. עיון בדו"חות, פידבקים שונים מחברים ולקוחות, סקירות עיתונות מקצועיות וסתם אי אלו הערות שונות בקשר לחסכונות הפנסיוניים שלנו - זהו הזמן לראות את הנורה האדומה המהבהבת, לנטר ולשים לב לכל סימן או אזהרה המגיעים ברמז או בצורה גלויה, לבדוק האם אנו נמצאים במסלול ביטוח המתאים לנו, במסלול ההשקעה הנכון, האם נדרש לבצע הסדר ביטוחי כזה או אחר בשל סיום או תחילת העסקה, מה גובה דמי הניהול שאנו משלמים? וכו'.

זוהי ההזדמנות שלנו לבדוק, לחקור, להשוות מחירים, תנאי שירות וחוויית לקוח, על מנת להוביל עצמנו לעתיד כלכלי המתאים עבורנו.

6. שנה חדשה – שנה של יוזמה

יוזמות חדשות ומעניינות עומדות לפתחנו בשנה הקרובה: קרן פנסיה ברירת מחדל, קופת גמל להשקעה, חסכון לאומי לילדים ועוד. זהו הזמן המתאים לקבל החלטה של התחדשות ויוזמה החלטה של שגשוג וצמיחה – זהו הזמן להיות לראש ולא לזנב. שנה טובה!

הכתבה נכתבה בשיתוף איציק זילברברג.

 מעוניינים לשמוע יותר על המוצרים המוזכרים בכתבה?
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים על מוצרים אלו.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 5 שנים

    שתהיה לכם שנה טובה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: להיות לראש או לזנב? 6 נקודות המחברות בין עולם הפנסיה לראש השנה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.