ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל להשקעה: ליהנות מכל היתרונות במכשיר השקעה אחד

מתלבטים איך להשקיע את הכסף ש"צובר אבק" בבנק? מוזמנים להכיר מכשיר פיננסי מנצח שמספק נזילות מלאה, השקעה מנוהלת ומקצועית בשוק ההון, דמי ניהול נמוכים והטבות מס

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

במציאות בה הריבית על החסכונות בבנקים שואפת לאפס, יותר ויותר אנשים מתלבטים מהו האפיק בו כדאי להם להשקיע את הכסף: האם להשקיע באפיק שישמור על הכסף נזיל, או לסגור אותו לתקופה מסוימת? כמה מס משלמים? מה עושה מי שלא מבין בשוק ההון ואין לו זמן לעקוב אחרי תיק ההשקעות? ומה עם דמי הניהול?

מכיוון שמדובר כאמור במכשיר השקעה מנוהל, החיסכון בקופת גמל להשקעה כרוך בתשלום דמי ניהול. החדשות הטובות: דמי הניהול במכשיר זה נחשבים נמוכים ביחס לאפיקי השקעה מנוהלים אחרים.

קראו עוד במגזין:

 

לא חסרות דרכים להשקיע, אולם קיים פתרון אחד שעונה על כמה שאלות בעת ובעונה אחת ומאפשר לכם ליהנות ממגוון יתרונות. לפתרון הזה קוראים קופת גמל להשקעה: מכשיר חיסכון שמצד אחד מאפשר לכם למשוך את הכסף מתי שתרצו, ומצד שני מעניק הטבות מס משמעותיות לחוסכים המושכים את הכספים כקצבה לאחר גיל 60.

מהם אם כן היתרונות המרכזיים של קופת גמל להשקעה?

1. ניתן למשוך מתי שרוצים – ולחסוך לכל מטרה

נזילות מלאה – חיסכון בקופת גמל להשקעה מאפשר לכם למשוך את הכסף בכל עת, ללא קנסות או מגבלות. בשונה מתוכנית חיסכון בבנק, לא צריך להתלבט האם לסגור את הכסף לתקופה ממושכת רק כדי לקבל ריבית קצת יותר גבוהה.

אפשרות לחסוך לכל מטרה – קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך לכל מטרה ולכל תקופת זמן, מסיבה אחת פשוטה: הכסף זמין למשיכה בכל עת.  יותר ויותר אנשים משתמשים בקופ"ג להשקעה כדי לחסוך למטרות מגוונות: מחיסכון לרכב או לחופשה ועד חיסכון לבר/בת מצווה, מימון השכלה גבוהה ואפילו הגדלת ההכנסה החודשית לאחר הפרישה מעבודה.

2. מקבלים הטבות מס משמעותיות

אפשר למשוך את הכספים הצבורים בקופת הגמל מתי שרוצים – ואפשר להמשיך לחסוך ולקבל בבוא הזמן הטבות מס משמעותיות. באילו הטבות מדובר? מתוך רצון לעודד את הציבור להגדיל את החיסכון הפנסיוני, החליטה המדינה להעניק שתי הטבות מס לחוסכים שימשכו את הכספים הצבורים כקצבה לאחר גיל 60:

 • פטור ממס רווח הון – ברוב המקרים, חיסכון המושקע בשוק ההון חייב בתשלום מס רווחי הון בגובה 25% בגין הרווחים הריאליים שנצברו. בקופת גמל להשקעה, לעומת זאת, אם תמשיכו לחסוך גם לאחר גיל 60 תקבלו פטור ממס זה.  
 • פטור ממס הכנסה – משקיעי קופת הגמל להשקעה נהנים מפטור מלא ממס על הכספים שימשכו כקצבה חודשית לאחר גיל 60.  

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

יש לכם 200,000 ₪ פנויים. מבין האפשרויות הבאות, איך תעדיפו להשקיע אותם?

בשל הטבות המס המשמעותיות שמעניקה קופת גמל להשקעה, המדינה הגדירה תקרת הפקדה שנתית העומדת נכון לשנת 2021 על 70,913 ₪ בשנה. רוצים להפקיד יותר? אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה בעבור כל אחד מבני המשפחה, ובכך למצות עד תום את ההטבות שמעניקה המדינה.

3. נהנים מיתרונות שוק ההון – בלי להבין בבורסה

חוסכים רבים רוצים להשקיע בבורסה אך יושבים על הגדר, בשל חוסר ידע או מחסור בזמן הנדרש לניהול ההשקעה. החדשות הטובות: קופת גמל להשקעה הוא מוצר השקעה מנוהל, המאפשר לכם להשקיע בשוק ההון ללא צורך בידע או ניסיון. מנהלי ההשקעות המקצועיים של מיטב דש ינהלו את ההשקעה בצורה מושכלת ואחראית עבורכם. כל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור את מסלול ההשקעה הרצוי מתוך מגוון אפשרויות, בהתאם לצרכים והעדפות ההשקעה שלכם.

יתרון חשוב נוסף הוא היכולת לעבור ללא הגבלה בין מסלולי ההשקעה השונים. בנוסף, המעבר בין המסלולים לא כרוך בתשלום מס עבור הרווחים, שיתבצע רק בעת משיכת הכסף. בחלק מהמקרים, כפי שכבר ההספקנו להבין, תשלום המס לא יתבצע כלל.

4. חוסכים בדמי הניהול

מכיוון שמדובר כאמור במכשיר השקעה מנוהל, החיסכון בקופת גמל להשקעה כרוך בתשלום דמי ניהול. החדשות הטובות: דמי הניהול במכשיר זה נחשבים נמוכים ביחס לאפיקי השקעה מנוהלים אחרים: חיסכון בקופת גמל להשקעה של מיטב דש יאפשר לכם ליהנות מדמי ניהול נמוכים בשיעור של 0.7% בלבד מהצבירה. כאשר מדובר בחיסכון שיכול להתפרס על פני שנים ארוכות (אם תבחרו בכך, כמובן), כל חיסכון בדמי הניהול יכול להצטבר לסכומים משמעותיים.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שבועות

  האם בימים אלו כדאי להשקיע או להמתין לאור "מצב חירום" שהוגדר ע"י ראש הממשלה?

 • לפני 1 שבועות

  האם בני 70 יכולים לשים את הכסף שלהם בקופת גמל להשקעה ?

  • לפני 6 ימים

   צריך לקחת בחשבון שסכום של כ 34000 ש"ח מכל הפקדה ימשכו כקצבה.

  • לפני 1 שבועות

   ודאי עד 120

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קופת גמל להשקעה: ליהנות מכל היתרונות במכשיר השקעה אחד
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.