ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

סוף שנת המס כמעט כאן: כבר פתחתם קופת גמל להשקעה?

07/11/2019

קופת הגמל להשקעה היא מכשיר חיסכון פופולרי, המשלב הטבות מס יוצאות דופן עם נזילות מלאה של הכסף. למה כדאי להצטרף דווקא עכשיו ומהם ההטבות והיתרונות של מכשיר החיסכון שיכול להשלים לכם את החיסכון לפנסיה

ימי סוף שנת המס הם כמעט תמיד ימים של המולה ובלגאן. אם אתם מכירים רואי חשבון, מן הסתם הבחנתם שאין להם רגע לנשום בסוף דצמבר, שהם שקועים עמוק בחישובים, בירורים, טלפונים וטפסים. המון טפסים, שעשויים לחסוך לכם קנסות, אולי גם להעניק לכם הטבות מס והחזרים.

חוסכים שיתמידו ויצליחו לחסוך עד גיל 60, יזכו ב"סוכריה" נהדרת מהמדינה: אפשרות לפטור של 100% ממס על כספי החיסכון, אם ימשכו אותם כקצבה חודשית

מבחינתכם, כשכירים או עצמאים, עדיף לא לחכות לרגע האחרון ולהתחיל לסדר את ענייני סוף השנה כבר בחודשים אוקטובר-נובמבר. נושא שחשוב במיוחד לטפל בו, הוא קופת הגמל להשקעה - מכשיר חיסכון חדש יחסית, משנת 2016, המשלב הטבות מס יוצאות דופן עם נזילות מלאה של הכסף.

בקופת גמל להשקעה קיימת תקרת השקעה של כ- 70 אלף שקל בשנה קלנדרית לכל חוסך, לפי מספר תעודת זהות. כלומר, אם אין לכם עדיין קופת גמל להשקעה תוכלו לפתוח אותה לפני סיום שנת המס, להפקיד בה כסף עד התקרה המותרת – ולהוסיף 70 אלף שקלים נוספים כבר בתחילת השנה הבאה. אם יש לכם קופת גמל להשקעה פעילה, מומלץ מאוד להגדיל את ההשקעה בה עד התקרה המותרת לפני סיום שנת המס וכאמור, לבצע הפקדה נוספת עם פתיחת שנת המס 2020.

אני רוצה לפתוח חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה >>

שילוב נדיר של יתרונות והטבות

קופת גמל להשקעה נולדה מתוך רצון לעודד את הציבור הישראלי לחסוך לעתיד, ולהתגבר על ההכרח לנעול את הכסף עד לגיל הפרישה. למעשה, בקופות הגמל להשקעה ניתן למשוך את הכסף בשתי דרכים עיקריות:

1. משיכה הונית (חלקית או מלאה) בכל רגע נתון - בכפוף לתשלום מס רווחי הון של 25%, ללא קנס על פירעון מוקדם כפי שנהוג בקופות גמל מסורתיות, או מוצרי חיסכון אחרים.

2. משיכת כקצבה חודשית פטורה לחלוטין ממס - זאת לאחר גיל 60.

איפה אתם חוסכים את הכסף שלכם?

קראו עוד במגזין:

 

 

מהם, אם כן, מעבר לנזילות המוחלטת, היתרונות שהופכים את קופת הגמל להשקעה לכלי החיסכון המשלים האפקטיבי ביותר לקצבת הפנסיה שלכם?

בואו נעבור על העיקריים שבהם:

 • ניהול כספים מקצועי: כספי החסכונות בקופות גמל להשקעה מושקעים על ידי מומחי ההשקעות של מיטב דש. כל זאת, במטרה לנסות ולהשיא תשואה לחוסכים.
 • מגוון מסלולי השקעה: קופות גמל להשקעה מציעות לחוסכים מספר מסלולי השקעה, בהתאם להעדפות הסיכון של כל חוסך. מגוון המסלולים מוסיף לגמישות ההשקעה, גם משום שניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה במהירות, ללא עלות וללא אירועי מס.
 • הטבות מס מהמדינה: קופת גמל להשקעה מעניקה שתי הטבות מס משמעותיות. ראשית - דחיית מס: במעבר בין מסלולי ההשקעה השונים בקופות גמל להשקעה לא משלמים מס. החוסכים משלמים מס על רווחי ההון רק בעת משיכת הכספים. לפני כן, אין חיוב במס על רווחים.

מעבר לכך, חוסכים שיתמידו ויצליחו לחסוך עד גיל 60, יזכו ב"סוכריה" נהדרת מהמדינה: אפשרות לפטור של 100% ממס על כספי החיסכון, אם ימשכו אותם כקצבה חודשית. כלי חיסכון משלים אפקטיבי לקצבת הפנסיה - כבר אמרנו.

 • עלויות ניהול נמוכות יחסית: דמי הניהול השנתיים בקופות הגמל להשקעה במיטב דש עומדים על 0.7% בלבד מהצבירה, עלות אטרקטיבית ביחס למכשירי השקעה וחיסכון אחרים.

בשורה התחתונה, נראה שאין כאן התלבטות גדולה, במיוחד אם יש לכם כסף פנוי. אם עוד לא הגעתם לתקרה השנתית בקופת הגמל להשקעה, כדאי שתשלימו את החסר עכשיו כי בסוף שנת המס ההטבה הזו תיעלם.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה - לחצו כאן

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. המידע לעיל נכון למועד כתיבתו, ההסדר התחקיתי והכללים החלים עשויים להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: סוף שנת המס כמעט כאן: כבר פתחתם קופת גמל להשקעה?
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.