ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

כמה אתה באמת עושה לטובת הרווחה הכלכלית שלך בגיל הפנסיה?

עם שאלה זו ושאלות רבות נוספות נאלץ להתמודד כל אחד מאתנו, בין אם הוא שכיר ובין אם עצמאי. הדאגה לכספי הפנסיה מלווה אותנו במהלך כל שנותינו כעובדים. אם כך, מהם הדברים שחשוב לדעת? האם גם לאדם הפשוט שאינו בקיא בתחום, יש סיכוי להכיר ולהבין את האפשרויות העומדות בפניו?  

נראה שרוב האנשים עוסקים בשאלות הללו כמו גם בשאלות נוספות, מתוך ניסיון להבין כיצד עליהם לדאוג לפנסיה העתידית שלהם ולהבטיח לעצמם מספיק כסף כשיגיעו לגיל הפרישה, אך לא בטוח שהם מצליחים לספק לעצמם תשובות ראויות. תחום הפנסיה ידוע כמסורבל ומורכב עד כדי כך שרובנו מתקשים להתעמק בו ולמעשה אנחנו לא תמיד משכילים לנצל את השינויים והאפשרויות ההולכות ומתרבות בשוק, תוצאה של התגברות התחרות בתקופה האחרונה.

אם כך, על מנת לפשט את הבעיה נשאל- מהו בעצם הדבר המשפיע באופן ישיר על קצבת הפנסיה שלנו?

אם ננסה למפות מרכיבים משמעותיים בקרן הפנסיה, אין חולק כי סעיף דמי הניהול יהיה אחד מהם (תחת הנחה שהמסלולים האפשריים, זהים בין הגופים המנהלים את הפנסיה). בשנים האחרונות חלו מספר תיקוני חקיקה שיצרו תחרות אדירה בין החברות בענף, ולנו – ציבור החוסכים נותר רק ליהנות מאותה תחרות.

פנסיה דיגיטלית

אז איך קשורים להם דמי הניהול לאותה תחרות שהתעוררה? במהלך השנים האחרונות קמו מוצרים שונים של חברות ביטוח / בתי השקעות, המנצלים את הטכנולוגיה בכדי להימנע מהעסקת עובדים מתווכים בינם לבין הלקוח. בתחום הבנקאות צומצמו הצרכים עבורם נדרש הלקוח להגיע לסניף הבנק ובכך להימנע מתשלום עמלות דלפק, בתחום הביטוח רכישת פוליסה דרך אתר אינטרנטי ולא דרך סוכן הפכה לדבר פשוט ונפוץ, ואילו בתחום ההשקעות מסחר מקוון בו יכול המשקיע לנהל את פעולותיו דרך חשבון אינטרנט, החליף את הקשר בין יועץ ההשקעות בבנק לבין הלקוח, וכעת גם תחום הפנסיה מצטרף לכך.

מדובר במוצר חדשני ופורץ דרך המתעתד לשנות את כללי המשחק בשוק כיוון שהוא מציג פתרון המאפשר רכישה וניהול של כספי הפנסיה דרך פלטפורמה דיגיטלית יעילה ופשוטה, אשר מפחיתה משמעותית את דמי הניהול. המוצר הוא פנסיה דיגיטלית.

לצורך המחשה, ניקח לדוגמא אדם בגיל 30, נשוי ואב לילדים אשר מרוויח 10,000 ₪ בחודש ומפקיד לפנסיה 18.33%, בהנחה שהוא מחויב בדמי ניהול המקסימאליים בשוק. במידה ויבחר לנצל את התחרות ולהצטרף במסגרת הפלטפורמה הדיגיטאלית הוא עשוי לחסוך עד 200 אלף ₪ עד לגיל הפרישה (67). והנה, כך התפנו להם מאות אלפי שקלים, שיגדילו את הפנסיה שלנו בעוד 1,000 ₪ בחודש, אותם נוכל לנצל באופן אחר בפרישה במקום להעבירם לגוף המנהל.

אין ספק שזו אכן בשורה אדירה עבור ציבור העובדים בישראל ותחילתו של תהליך שצפוי להשפיע על כל אחד ואחת מאתנו, הן בהווה ובוודאי שבעתיד.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: כמה אתה באמת עושה לטובת הרווחה הכלכלית שלך בגיל הפנסיה?
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.