ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איך למקסם את ההכנסה בגיל הפרישה

הררי ניירות חוסמים לכם את טווח המחשבה? אותם דגשים ששמתם לעצמכם כאבני דרך, הופכים מעורפלים כעת וחסרי חשיבות? ובכלל נשאלת השאלה – לשם מה השקעה לטווח הארוך?

הצורך לתת דגש על הדברים הקטנים הופך להיות הכרחי יותר מיום ליום. החל בבחירת חברת הפנסיה, דרך חתימה על טפסים בעת ההצטרפות ולאורך כל התהליך, וכלה בקבלת הכסף לחשבון הבנק בגיל הפרישה. כל מה שאתם מייחלים לעצמכם, הוא בקיאות בסיסית בנתונים הכלכליים הנלווים לכל נושא החיסכון לפנסיה.

כיצד נוכל לדעת אם הכסף שנחסוך באמת יספיק לקיום הבסיסי שלנו בגיל הפרישה?

ככלל, הידע הפיננסי אינו תופס מקום במודעות הרווחת בקשר שבין עובד - מעסיק ברמה מספקת ולא ניתן כל אזכור לחשיבות הידע הפיננסי באופן מקצועי, גם לא בצעירותנו. על כן, אותם מסמכים שנשלחים אלינו בדואר מידי תקופה, לא מצליחים להביא לידי ביטוי בתודעתנו, באמצעות גרפים או טבלאות, את הדגש המספיק בכל הנוגע לכספים המצטברים ולקרן הפנסיה שלנו. אלה נגלים לחלקנו בשפה קשה להבנה וכמעט בלתי אפשרית לפענוח.

כבר לא: מרבה תכניות מרבה צרות

חסכונות פנסיונים שונים שפתחנו במהלך החיים בגופי החיסכון הרבים (גופי ביטוח, פנסיה או גמל), יכולים להוות עבורנו כעת עבודה "קשה" בניסיון לאתרם, לאמוד את הסכומים בכל אחד ואף אולי ללכת לאיבוד בדרך. כיצד נוכל לדעת אם חסכנו מספיק לגיל הפרישה, האם יש לנו תכניות חיסכון ישנות שאנחנו לא זוכרים את קיומן, האם הכסף שנחסוך באמת יספיק לקיום הבסיסי שלנו בגיל הפרישה?

המסלקה הפנסיונית

על רקע ההתפתחויות בשוק החיסכון הפנסיוני, תוקן על ידי משרד האוצר חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ייעוץ, שיווק ומערכת סליקה פנסיוניים), התשס"ה – 2005, לשם הסדרת פעילותה של מערכת סליקה פנסיונית מרכזית.. למעשה, כעת יכולים החוסכים לעשות שימוש בגוף שיזם משרד האוצר המכונה "מסלקה פנסיונית". המסלקה הפנסיונית מאפשרת פנייה בשם כל אדם לכלל גופי הביטוח, גמל ופנסיה, על מנת לאסוף מכולם את המוצרים הקיימים לכל אחד מאתנו ולהציג לנו אותם בצורה מרוכזת.

השימוש בשירותי המסלקה הפנסיונית, מותנה בדמי שימוש הנגבים בהפעלת השירות. יחד עם זאת, היא אינה עוסקת בהמלצות לשיפור ההתנהלות ומצב החיסכון הפנסיוני, אלא משקפת נתונים קיימים.

אז מה עושים?

לפני שאתם מבצעים עוד שינוי כלכלי דרמטי שיתיימר לשנות את חייכם, חשוב שתדעו שאנו במיטב דש מציעים לכם שירות דיגיטלי חדש בשם "דאבל צ'ק". שירות דאבל צ'ק יאפשר לכם לא רק לאתר את כל החסכונות שלכם, אלא אף ירכז ויציג לכם אותם בצורה ברורה, יחשב עבורכם את הקצבה המשוערת לגיל הפרישה על סמך החסכונות הקיימים שלכם ואף יציע לכם הצעה אטרקטיבית לשיפור החסכונות. דאבל צ'ק הוא שירות שניתן ללקוחות כל החברות ללא עלות, ומציג בצורה ידידותית למשתמש את כל מה שעליכם לדעת.

 רוצים להתחיל לעשות סדר בבלגן? התחילו כאן >>

 במה זה כרוך?

התהליך בדאבל צ'ק פשוט וקל ובנוי מ- 3 שלבים מרכזיים:

  1. השלב הראשון הוא שלב הפניה למסלקה הפנסיונית. כל שעליכם לעשות הוא למלא פרטים אישיים ולבצע זיהוי (על פי דרישת המסלקה). הזיהוי יכול להיות מידי באמצעות כרטיס אשראי (זיהוי בלבד, ללא עלות מצדכם), או באמצעות ייפוי כח (זיהוי באמצעות שיחת טלפון וחתימה על יפוי כח לפניה למסלקה). בסיום שלב זה, פרטיכם יישלחו למסלקה הפנסיונית לצורך איסוף המידע.
  2. השלב השני מתרחש לאחר 3 ימי עסקים. המידע חוזר מהמסלקה לדאבל צ'ק, שמסדר עבורכם את המידע בצורה ברורה וקלה להבנה, לצד חישוב הקצבה החודשית המשוערת שלכם בגיל הפרישה, על סמך החסכונות. לאחר שדאבל צ'ק מציג בפניכם את המידע, הוא גם מגיש לכם הצעה לשיפור תנאי החיסכון.
  3. השלב השלישי והאחרון, יצא לדרך ברגע שתבחרו לקבל את ההצעה של דאבל צ'ק ולשפר את תנאי החיסכון שלכם לגיל הפרישה. בשלב זה תבצעו הצטרפות מהירה בצורה דיגיטלית ופשוטה למיטב דש.

אם אתם עדיין חוששים, אז דעו לכם שאתם לא לבד, רבים נרתעים מהתמודדות עם עולם הפנסיה. אך כעת דאבל צ'ק פה כדי לעזור. גלו אכפתיות לכספי הפנסיה שלכם ובואו לבדוק כיצד ניתן לשפר את החסכונות שלכם לגיל פרישה בקלות.

אני רוצה לשפר את תנאי החיסכון שלי >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 4 שנים

    שלחתי לבעלי. מקווה שיסתדר עם זה :)

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איך למקסם את ההכנסה בגיל הפרישה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.