ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל להשקעה: נזילות מלאה של הכסף והטבות מס מהמדינה

30/06/2019

קופת הגמל להשקעה משלבת את הטוב מכל עולמות החיסכון, בכל טווחי הזמן. הוסיפו לכך השקעה אקטיבית ומקצועית בשוק ההון, במגוון מסלולים – וקיבלתם כלי חיסכון נהדר, שיכול גם לשפר מאוד את חייכם בשנות הפנסיה

זוכרים את הימים שטלוויזיה איכותית עם מסך גדול הייתה מפלצת של עשרות קילוגרמים? כזו שנדרשו לפחות שני אנשים כדי להזיז אותה ממקום למקום? זוכרים שלטלפון הייתה חוגה? שהטלפונים ניידים נראו כמו לבנה מלבנית? שאנשים הקשיבו בלהט להודעות קוליות?

ככל שחולפות השנים ותוחלת החיים עולה, כך הפנסיה החודשית שנקבל צפויה להיות קטנה יותר. חיסכון לגיל הפרישה באמצעות קופת הגמל להשקעה יכול לייצר ביטחון כלכלי משמעותי בתקופת הפנסיה

העולם מסביבנו, מן הסתם שמתם לב לזה, משתנה במהירות מסחררת ומשנה את החיים של כולנו. זה נכון לכל התחומים – והחיסכון אינו יוצא דופן. קופות הגמל, אחד המוצרים הפיננסיים החשובים, עברו בשנים האחרונות כמה שינויים דרמטיים: ב-2008 הכריז משרד האוצר עליהן כעל מוצר חיסכון לטווח ארוך, המיועד לצבירת כספים שאותם ניתן יהיה למשוך רק אחרי הפרישה (החל מגיל 60), ורק כקצבה חודשית.

הרעיון בבסיס השינוי היה לחייב אנשים לדאוג לפנסיה שלהם, אבל המהלך הרחיק  את הציבור מקופות הגמל וחייב את האוצר לחשב מסלול מחדש.

אני רוצה לפתוח חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה >>

מהי קופת גמל להשקעה?

וכך, בשנת 2016, הושק מוצר חיסכון חדש: קופת גמל להשקעה. מוצר זה מאפשר לחוסכים ליהנות כמעט מכל היתרונות של קופות הגמל הרגילות, עם תוספת אחת משמעותית: היתר למשוך באופן מלא או חלקי ובכל זמן נתון את כספי החיסכון שנצברו. כל זאת, ללא קנסות על פירעון מוקדם ובתשלום מס רווחי הון בלבד.

לצד ההקפדה על נזילות מלאה, במסגרת המוצר נשמרה האופציה של משיכת החיסכון כקצבה חודשית לאחר גיל 60, בפטור של 100% ממס. ב"סוכרייה" הנדיבה הזו נחסכים מהחוסכים שני תשלומי מס: מס רווחי הון בסך 25% ופטור מתשלום מס הכנסה, שמנוכה אפילו מקצבת הפנסיה.

כל אלה הפכו את קופת הגמל להשקעה לפתרון המשלב יתרונות של מוצרי חיסכון נזילים (כמו פוליסות חיסכון או קרנות נאמנות) עם הטבות מס משמעותיות מהמדינה.

בדומה למוצרי חיסכון אחרים, גם קופת גמל להשקעה מאפשרת לבחור מסלול השקעה מועדף ממגוון רחב של אפשרויות, מאפיקים סולידיים עד מסלולים מנייתיים. לקופות הגמל להשקעה נקבע רף חיסכון של עד 70 אלף שקל לשנה קלנדרית, לחוסך אחד. בכך נפתחה דלת למשפחות להשקיע סכומים גדולים יותר, כך למשל 350 אלף שקל בשנה למשפחה בת חמש נפשות.  

יתרונות קופת הגמל להשקעה במיטב דש

 

 • נזילות: ניתן למשוך את הכסף בכל רגע נתון, ללא קנסות וללא הגבלות, תוך מספר ימי עסקים.
 • הטבות מס משמעותיות: פטור ממס רווח הון ופטור ממס על הקצבה החודשית, לחוסכים שימשכו את הכספים כקצבה החל מגיל 60. כמו כן, קיים יתרון של דחיית מס: החוסכים נפגשים עם רשות המיסים (כלומר: משלמים מס רווחי הון) רק בעת משיכת החיסכון, כולו או חלקו.
 • חיסכון לכל מטרה: מחיסכון עבור הילדים עד חיסכון לדירה וכמובן  - חיסכון שוכל להגדיל את הביטחון הכלכלי בשנים שלאחר הפרישה מעבודה.
 • מגוון מסלולי השקעה: כל חוסך יכול לבחור את המסלול ואת רמת הסיכון המתאימה לו, מתוך מגוון מסלולי ההשקעה.
 • דמי ניהול אטרקטיביים: 0.7% בלבד לשנה מהצבירה.

 

קראו עוד במגזין:

 

 

למי זה מתאים?

בשל יתרונותיה, קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך לכל מטרה, בכל שלב בחיים. דוגמאות? בבקשה:

חיסכון לילדים: התוכנית הממשלתית "חיסכון לכל ילד" אמנם חשובה ומבורכת, אך הסכומים המופקדים בה בכל חודש יחסית קטנים, ולרוב לא יספיקו כדי לסייע לילדים לממש את חלומותיהם. אם חשוב לכם לחסוך סכומים גבוהים יותר כדי לסייע לילדכם לממן את התואר, את הרכב הראשון או את החתונה, קופת גמל להשקעה יכולה להיות פתרון מצוין עבורכם.

אני רוצה לחסוך עבור הילדים שלי >>

חיסכון לכל מטרה: קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לשים מדי חודש כסף בצד לכל מטרה: קניית רכב, מימון חופשה, חיסכון לדירה ועוד. אם תצליחו להסתדר גם בלעדי הכספים שנצברו בקופה, תוכלו החל מגיל 60 לקבל "בונוס" נאה מהמדינה בדמות הטבות מס משמעותיות במשיכת הכספים כקצבה.

חיסכון לגיל פרישה: ככל שחולפות השנים ותוחלת החיים עולה, כך הפנסיה החודשית שנקבל צפויה להיות קטנה יותר. חיסכון לגיל הפרישה באמצעות קופת הגמל להשקעה יכול לייצר ביטחון כלכלי משמעותי בתקופת הפנסיה. לשם המחשה, חוסכים שצוברים מאות אלפי שקלים בקופת הגמל להשקעה ובוחרים למשוך אותם כקצבה לאחר הפרישה, עשויים בתרחישים מסוימים לקבל קצבה נוספת של אלפי שקלים בכל חודש.

איך מתחילים לחסוך?

 

 1. בחירת גוף ההשקעות: קופות גמל להשקעה מנוהלות על ידי גופי השקעות שונים וחברות ביטוח. כדי לוודא שהכסף שלכם בידיים טובות, חשוב לבחור בגוף השקעות אחראי שמספק קבלות בשטח. מיטב דש הוא בית השקעות מהגדולים בישראל, המנהל נכסים של יותר מ-130 מיליארד שקל.
 2. בחירת המסלול המתאים: מהן התשואה ורמת הסיכון הרצויות? בהתאם לתשובות ניתן לבחור את מסלול ההשקעה הרצוי.
 3. איזה סכום תרצו לחסוך? בהקשר הזה אפשר להפקיד סכום חד פעמי וגם סכומים חודשיים, שיאפשרו לכם לחסוך "על אוטומט" ולהגדיל את החיסכון באופן ניכר.

אז למה אתם מחכים? התחילו לחסוך ותיהנו מכל היתרונות של קופת הגמל להשקעה.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה - לחצו כאן

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. בכל סתירה בין האמור במאמר זה לאמור בתקנון הקרן וההסדר התחיקתי הוראות התקנון וההסדר התחיקתי תגברנה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שבועות

  האם קיים סכום מינימלי להצטרפות

 • לפני 2 שבועות

  שלום
  האם ניתן להעביר קופ"ג שיש לי (רגילה) אליכם ולהפוך אותה לקופ"ג להשקעה ?

 • לפני 2 שבועות

  עד איזה גיל אפשר להצטרף לקופה הזו ואיזה סכומים אפשר להפקיד,חד פעמי וכן חודשיים.

 • לפני 2 שבועות

  שלום
  זוגתי אינה תושבת ישראל היא בעלת דרכון זר ללא תעודת זהות ישראלית
  היא יכולה לפתוח קופת גמל זו?
  עם כן אשמח באם תפנו אלי

 • לפני 1 חודשים

  יאללה תעשו עוד מבצע להצטרפות.יש לי נכד חדש

 • לפני 3 חודשים

  מה המנגנון להפקדות בגמל להשקעה עבור הנכדים?
  האם יש מיגבלות לסבא הפותח חשבון לתת הוראות לפעילות במסלולים השונים ומעבר ממסלול
  למסלול?

  • לפני 3 חודשים

   שלום אתי,
   ניתן לפתוח קופת גמל על שם הנכד ולהפקיד עבורו מידי חודש בהוראת קבע. ניתן להגדיר בתכנית שהאפוטרופוס או מקנה המתנה יהיה הסבא, כך שכל עוד הנכד קטין אז השליטה בתכנית ובמעבר בין מסלולי ההשקעה תהיה בידי הסבא.

 • לפני 4 חודשים

  המבצע שלכם מאה שקל להצטרפות עדיין בתוקף?

  • לפני 4 חודשים

   שלום כלנית,

   אכן יש מבצע 100 ש"ח במתנה לחשבון בכפוף לתנאי המבצע, בהצטרפות למיטב דש גמל להשקעה בחודש יולי.

   בברכה,
   מערכת האתר מיטב דש

 • לפני 4 חודשים

  אני מבקש לשנות את גובה ההפקדה החודשית אחרי שכבר קבעתי סכום של 400 שח, מעוניין להגדיל ל 500, איך עושים?

  • לפני 4 חודשים

   שלום גולן,
   אנא תפנה לשירות הלקוחות שלנו בטלפון 3366* והם ינחו אותך מה נדרש ממך. בהצלחה!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קופת גמל להשקעה: נזילות מלאה של הכסף והטבות מס מהמדינה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.