ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בואו לבדוק האם מגיע לכם החזר מס

מדורים:
14/05/2020

שכירים רבים לא מודעים לזכותם לקבל החזרי מס. רבים אחרים לא יודעים איך לבצע את בדיקת הזכאות או איך לעקוב אחרי התהליך עד שהכסף מתקבל בחשבון הבנק. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, עם שירות חדש ללקוחות מיטב דש

בתקופה לא פשוטה זו, כשמאות אלפי עובדים נמצאים בחל"ת או אף איבדו את פרנסתם, חשוב שתדעו מה הזכויות שלכם, במיוחד בתקופה בה כל החזר של כסף מהמדינה יכול לסייע להכנסה המשפחתית. החזרי מס הם זכות שיותר מדי עובדים שכירים אפילו לא מכירים – וחבל. לפעמים מסתתרים שם סכומי כסף נאים שיכולים לעזור, במיוחד עכשיו.

בזמן חל"ת עובדים מקבלים את שכרם מהביטוח הלאומי. בדר"כ השכר המשולם להם נמוך מהשכר שקיבלו ממעסיקיהם, ונע בין 40% ל-80%. יש כאן שינוי מהותי בשכרו של העובד

אנו יוצאים בימים אלה במבצע מיוחד ללקוחותינו השכירים: בעלות של 100 ש"ח אנו נבצע עבורכם באמצעות יועץ המס אלי פרץ (א. פרץ ניהול וחשבונאות בע"מ) בדיקת זכאות להחזר מס. ככל שבבדיקתו מול רשויות המס ימצא כי הנכם זכאים להחזר  נטפל בהעברת הכסף לחשבון הבנק שלכם. בגין סכום ההחזר ורק לאחר העברתו לחשבון הבנק שלכם, יגבה מכם סכום נוסף  בסך 17% מסכום ההחזר בצירוף מע"מ על סכום זה, כלומר כ-20% מסכום ההחזר.  

 

למה דווקא עכשיו?

שאלה מצוינת. ובכן, יש לפחות שתי סיבות: ראשית, המצב התעסוקתי של שכירים רבים. אם השתנה משהו לרעה בסך התשלומים שאתם מקבלים מהמעסיק שלכם, סביר להניח שאתם זכאים להחזרי מס.

מעבר לכך, בסוף חודש מרץ השנה שלחו חברות הביטוח את הדו"חות השנתיים של החסכונות  הפנסיונים, כמו גם את התשלומים של כל לקוחותיהם לפוליסות הביטוח. פרסום הנתונים מאפשר לקבל ביתר קלות העתקים של אישורי המס הרלוונטיים.

החזרי מס? לשכירים?

אכן כן. במהלך השנה מנוכה לפעמים משכרכם כשכירים מס בסכומים גבוהים יותר מאשר היו אמורים להיות מנוכים בפועל. מס הכנסה שהעובד משלם מחושב על בסיס שנתי, אולם מאחר שרק בסוף השנה ניתן לדעת במדויק מה הייתה ההכנסה השנתית, ייתכנו פערים בין הסכום שהייתם אמורים לשלם למס הכנסה לבין הסכום ששילמתם בפועל. הסכום שאתם משלמים בפועל מתבסס על הכנסה משוערת, ללא התחשבות בגורמים שעשויים להשתנות כגון מצבכם המשפחתי, תשלומי ביטוח פרטיים, מכירה של דירת מגורים וכולי.

באילו מקרים ניתן לקבל החזרי מס?

ישנם מגוון מקרים וביניהם יציאה לחל"ת: בזמן חל"ת עובדים מקבלים את שכרם מהביטוח הלאומי. בדרך כלל, השכר המשולם להם נמוך מהשכר שקיבלו ממעסיקיהם, ונע בין 40% ל-80% משכר זה. יש כאן שינוי מהותי בשכרו של העובד (במקרי החל"ת לדוגמא של שנת 2020 תוכלו לקבל החזר בשנה הבאה כאשר תעשו תיאומי מס).

כמו כן, ניתן לקבל גם בהפסקת עבודה, החלפת עבודה, עבודה במספר מקומות במקביל, קבלת פיצויי פיטורים חייבים במס, קבלת פנסיה, פדיון ימי חופשה וקבלת דמי אבטלה.

כמו כן, ישנם גם הטבות מס בגין מצבים מיוחדים, למשל תרומות למוסד מוכר, זיכוי לשכיר בגין תואר אקדמי: מי שסיים את לימודיו משנת 2014 והלאה זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת בשווי 2,628 שקל בשנת המס שלאחר מכן, הפקדות לקופות גמל וביטוחי חיים באופן עצמאי, תשלום משכנתא: בגין התשלום על ביטוח חיים במשכנתא ניתן לקבל זיכוי ממס בשיעור של 25% מההפקדה השנתית, לידה במהלך שנת המס, תשלום דמי מזונות, נכות, ילד נטול יכולת או לקוי למידה, הוצאות החזקת קרוב במוסד, הוצאות הנצחה של בן משפחה, עולה חדש, תושב חוזר, לימודי תואר, חייל משוחרר, מגורים בישוב ספר, נקודות זיכוי ילדים, הטבות מס לגמלאים.

בנוסף ישנה אפשרות גם לקיזוז בדיעבד. כלומר עבור משיכת כספים מקופות גמל, או השקעה בשוק ההון: לעיתים קרובות נוצרים הפסדים מפעילות בניירות ערך, אך מנגד קיימים גם רווחים בשנים שלאחר מכן. לא תמיד יודע המשקיע הממוצע לבדוק האם באמת בוצע קיזוז של ההפסד הון שנוצר בשנים קודמות כנגד הרווח שנוצר בשנים לאחר מכן, ומשלם מס הכנסה מלא בגין הרווחים. במקרה כזה, מגיע החזר מס.

כמו כן, גם עבור תשלום מס שבח: עורכי דין נוטים לקבוע את המס על פי המדרגה הגבוהה ביותר, ולא להתאימה למס השולי של מוכר המקרקעין. גם כאן מגיע החזר מס.

 

קראו עוד במגזין:

 

 

מה  צריך להגיש?

מעוניין לדעת האם את/ה זכאי/ת להחזר מס? אנחנו מתחילים את התהליך באפיון טלפוני מולך. לאחר מכן נשלח לך ייפויי כוח והסכם שכר טרחה. אתה מחזיר לנו אותם חתומים, משלם עמלת פתיחת תיק ואנחנו יוצאים לדרך.

כמה זמן יעבור עד שאקבל תוצאות?

כחודש וחצי לאחר תחילת התהליך תקבלו את תוצאות הבדיקה שערכנו. אם מגיע לכם החזר מס, הדוחות המתאימים יוגשו למס הכנסה. לאחר הגשת הדוחות נעקוב אחר מצב התיק, עד שתקבלו את הכסף לחשבון הבנק.

רוצה להמשיך גם בשנה הבאה?

בבקשה. הפעם תחסוך לעצמך את עמלת פתיחת התיק ותשלם רק את התשלום בגין ההחזר שתקבל באותה שנה.

 

בדיקת הזכאות תתבצע ע"י א. פרץ ניהול וחשבונאות בע"מ (והינה על אחריותו בלבד). סכום ההחזר יקבע ע"י מס ההכנסה ואין באמור לעיל התחייבות כלשהי לזכאות ההחזר. על הסכום ייגבה מע"מ כדין.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: בואו לבדוק האם מגיע לכם החזר מס
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.