ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

למה לשלם יותר? 5 פתרונות שישאירו לכם הרבה יותר כסף ביד

הפתרונות שעשויים לאפשר לכם לחסוך אלפי שקלים בכל שנה – כולל פתרון אחד שיאפשר לכם לחסוך הרבה יותר, בפעולה אחת פשוטה.

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

רבות דובר על יוקר המחיה בישראל, ועל המחירים שגבוהים לעיתים בעשרות אחוזים ביחס למדינות המערב. יש דברים שלא תלויים בנו ומשפיעים על יוקר המחיה. למרות זאת, מסתבר שבאמצעות התנהלות נכונה נוכל לחסוך סכומים משמעותיים מדי חודש ומדי שנה. הנה 5 פעולות שיאפשרו לכם לעשות זאת במינימום מאמץ

אם למשל אתם מזמינים מדי יום ארוחת צהריים בעלות של 30 ₪ ויש בחודש 22 ימי עבודה, מדובר בהוצאה חודשית בעלות של 660 ₪. הבאת אוכל מהבית במחצית מהימים, תוכל לחסוך מאות אלפי שקלים

קראו עוד במגזין:

 

לקנות את הדגם (כמעט) הכי חדש

להשוות מחירים כשקונים סמארטפון או טלוויזיה חדשה? זה מובן מאליו. אבל בזמן שאנחנו יכולים לחסוך 200 ₪ על קניית סמארטפון באמצעות איתור המחיר הזול ביותר, ישנה פעולה שיכולה לחסוך לנו אפילו יותר: לקנות את הדגם הקדם ולא את הדגם אחרון. למה לנו לעשות את זאת?

הדגם הכי חדש הוא גם הכי יקר – ובפער, במיוחד כאשר הרכישה מתבצעת סמוך להשקתו. לשם המחשה, רכישת הדור ה(כמעט) הכי חדיש של הסמארטפון, יכולה בחלק מהמקרים לחסוך 500-1,000 ₪ ויותר.

בנוסף, במקרים רבים ההבדל בין שני הדגמים האחרונים לא מצדיק את התוספת במחיר. בשורה התחתונה – נכון שרכישת הדגם הכי חדש יכולה להסב לנו הנאה רגעית, אך לאור העובדה שאנחנו מחליפים טלפון כל שנתיים (ובחלק מהמקרים כל שנה), מדובר בסכומים משמעותיים.

ועוד לפני שדיברנו על רכישת דורות ישנים יותר של מוצרי חשמל נוספים, שיכולה להוביל לחיסכון מצטבר של אלפי שקלים.

לחפש את התמורה הגבוהה ביותר למחיר

המחאה החברתית שפרצה  בשנת 2011 הובילה לשינוי התודעה הצרכנית. אנשים התחילו לחשוב כי לא חייבים לקנות את המותג הכי יקר או הכי נוצץ, אלא את המוצר שמעניק את התמורה הכי גבוהה למחיר. לאור האמור, מנסים לתת מענה פתרונות הלואו קוסט והמותגים הפרטיים. פתרונות הלואו קוסט מאפשרים לנו לצרוך מוצרים ושירותים בעלות מוזלת – מחברות לואו קוסט. למשל בעולם התעופה ועד חדרי כושר או חבילות סלולר בעלות מוזלת. למגמה הגוברת הצטרפו בשנים האחרונות גם רשתות קמעונאיות עם קונספט המותג הפרטי – מוצר בעלות מוזלת ביחס למותגים המובילים בקטגוריה, למרות שלעיתים הוא מיוצר באותם המפעלים ואיכותו אינה נופלת מהם.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש>>

הכינותי מראש (או: להביא אוכל מהבית)

גם אם התמזל מזלכם ומקום העבודה מממן חלק מעלות הארוחה (למשל באמצעות תן ביס או סיבוס), סביר להניח שכל הזמנה ממסעדה כרוכה בהוצאה של עשרות שקלים לפחות. לכאורה מדובר בסכום זניח, אך בפועל הוא יכול להצטבר לסכומים משמעותיים בכל חודש: אם למשל אתם מזמינים מדי יום ארוחת צהריים בעלות של 30 ₪ ויש בחודש 22 ימי עבודה, מדובר בהוצאה חודשית בעלות של 660 ₪. הבאת אוכל מהבית במחצית מהימים, תוכל לחסוך מאות אלפי שקלים (ומי יודע, אולי גם תעודד אתכם לאכול יותר בריא)...

לקנות בקבוצות: זה פשוט משתלם

לרכישה קבוצתית יש יתרון משמעותי וברור: היכולת להוזיל באופן ניכר עלויות של מוצרים ושירותים. ככל שהקבוצה יותר גדולה, כך כולם מרוויחים – בית העסק סוגר עסקה גדולה במאמץ יחסית נמוך, ואתם יכולים לחתוך בצורה משמעותית יותר את העלויות. ארגון של קבוצת רכישה לא חייב להיות עניין מסובך: מיצירת רכישה מאורגנת של מוצר או שירות דרך מקום העבודה – ועד התארגנות של הורים בגן או בבית הספר לרכישת ציוד חזרה ללימודים או לחילופין ציוד למתגייס.

לחסוך כסף באופן קבוע – באמצעות פעולה אחת פשוטה

הפעולות שתיארנו יכולות לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. באמצעות פעולה אחת פשוטה תוכלו לחסוך כסף נוסף: הוזלת דמי הניהול של קרן הפנסיה. רגע לפני שאתם מתחילים להזיע, בואו נבין כמה אתם עשויים לחסוך – וכמה הפעולה היא פשוטה.

מאות אלפי עובדים בישראל משלמים בקרן הפנסיה דמי ניהול גבוהים בגובה 6% מההפקדות החודשיות. כמה כסף הייתם חוסכים אם הייתם יכולים בפעולה אחת פשוטה לחתוך את דמי הניהול ל- 1% בלבד?

נניח שאתם מקבלים משכורת חודשית בגובה 13,000 ₪. מכיוון ששיעור ההפרשות שלכם ושל המעסיק לחיסכון הפנסיוני עומד על 18.5% (לפחות) מהשכר, במקרה כזה ההפקדה החודשית תעמוד על 2,405 ₪ עליהם תשלמו דמי ניהול. בהנחה שתורידו את דמי הניהול מההפקדות משיעור של- 6% לשיעור של 1%, מדובר בחיסכון חודשי בגובה 120.25 ₪, שיוזרם ישירות לחיסכון הפנסיוני שלכם. נשמע זניח, נכון?

אז זהו, שכאשר מדובר בחיסכון ארוך טווח לעשרות שנים, הסכומים שלכאורה נראים קטנים מצטברים לסכומים משמעותיים. כמה משמעותיים? רק לצורך הדגמה בלבד, בהנחה שהחיסכון הפנסיוני שלכם יניב תשואה שנתית בגובה 6%, לאחר 30 שנה החיסכון בדמי הניהול הנגבים עבור כל הפקדה עשויים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם בסכום של 120,925 ₪.

והחדשות הטובות: לא צריך להזיע או להתמקח כדי להוזיל את דמי הניהול.

כל מה שצריך הוא לעבור לקרן פנסיה נבחרת (לשעבר קרן ברירת מחדל) – קרן פנסיה מוזלת שבה דמי ניהול נמוכים משמעותית בהשוואה לעלויות דמי הניהול הממוצעות בענף. קרן הפנסיה הנבחרת היא יוזמה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון,  שנועדה להוביל את עלויות דמי הניהול. לשם כך בוצע מכרז, בו זכו מספר גופים בהתאם לקריטריון אחד מרכזי: דמי ניהול נמוכים. מיטב דש הייתה ביניהם, לאורך שלושת המכרזים שבוצעו.

המשמעות היא שמיטב דש היא אחד מתוך מספר גופים נבחרים שמעמידים לרשות החוסכים קרן פנסיה נבחרת. דמי הניהול בקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש מדברים בעד עצמם: דמי ניהול בגובה 1% עבור ההפקדות השוטפות (לעומת דמי הניהול המרבים העומדים על 6%), ודמי ניהול מהצבירה בקרן העומדים על 0.22% (במקום דמי הניהול המרביים העומדים על 0.5%).

התנהלות נכונה יכולה לסייע לכם לחסוך סכומים משמעותיים מדי חודש וסכומים משמעותיים עוד יותר עד הפרישה. הדרך לביטחון כלכלי מתחילה כאן ועכשיו: נשאר רק לחסוך ולקצור את הפירות.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שבועות

    אחרי כמה שנים אפשר למשוך כסף קרן השתלמות??

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: למה לשלם יותר? 5 פתרונות שישאירו לכם הרבה יותר כסף ביד
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.