ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בני +60? כנראה שתוכלו לקבל יותר כסף בפרישה

לאחרונה פורסם תיקון 190 המאפשר לבני +60 ליהנות מהשקעה כדאית במסגרת קופות הגמל, למקסם את הטבות המס על תיק ההשקעות שלהם ולקבל יותר בזמן הפרישה

תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה (שפורסם לפני מספר חודשים) קובע כי כל אדם המבצע הפקדות לקופת גמל, יוכל למשוך את הכספים, כאשר המס המנוכה יחול רק על הרווחים שצברה הקופה. כעת, עם תיקון 190 יכולים בני 60 פלוס ליהנות מפתרון השקעה עתיר יתרונות.


מי יכול ליהנות מתיקון 190?

התנאים שהוצבו על מנת לבצע משיכה של הכספים ללא מס על סכום ההפקדה, מתחלקים ל- 2:
1. אדם שהגיע לגיל 60 ומעלה
2. מבחן הקצבה המזערית

מבחן הקצבה המזערית קובע שעל מי שמושך את הכספים, להציג תלושי פנסיה המעידים שהוא מקבל מדי חודש קצבה מזערית הקבועה בחוק. זאת, בין אם מדובר בקרן תקציבית או ותיקה, או בקצבת פרישה מחברת ביטוח / חברה לניהול קרנות פנסיה. הקצבה המזערית עומדת כיום על כ 4,500 ש"ח והיא מתעדכנת אחת לשנה.

רוצים לבחון התאמתכם לתיקון 190? השאירו פרטים פה >>


למה תיקון 190 מתאים?

הוא מתאים לסכומי חיסכון גבוהים, כיוון שההפקדה בנויה משני רבדים. הראשון – רובד הבסיס, הפקדה בסך של 33,408 שקלים (נכון לשנת 2016), שיכולה לזכות בהטבת מס ונחשבת כקצבה מזכה. המפקיד עצמו יוכל למשוך את הסכום, אך רק אם יאות לשלם מס שייקבע על ידי פקיד השומה.

לכן, ניתן להשאיר סכום זה למטרות ירושה לדור הבא. כל שקל מעבר לכך, נכנס לרובד השני – כספים הניתנים למשיכה בסכום חד פעמי. לדוגמה: אם יש לכם חצי מיליון ש"ח להשקעה, 466,592 ש"ח (שהם חצי מיליון פחות רובד הבסיס) מתוכם יהיו נזילים בכל עת, החל מגיל 60.

חסכון לקופת גמל – כל היתרונות המצטברים


קופות גמל נחשבות לאפיק רווח וחסכון איכותי במיוחד, כאשר תיקון 190 מחזק עוד יותר את יתרונותיהן לטווח הארוך. להלן 3 יתרונות להפקדה קבועה לקופת גמל:

  1. יתרון מיסוי בניירות ערך – בהפקדה לקופת גמל אין תשלום מס על דיבידנדים וריביות המשולמות בגין החזקה בני"ע בישראל.
  2. דחיית מס ומיסוי מופחת – בהפקדה לקופות גמל אין תשלום מס עד לתום תקופת החיסכון, כלומר יתרון דחיית מס והרחבת בסיס החיסכון בקופה. כמו כן, בעוד בישראל שיעור המס על רווחי הון הינו בסך של 25% על הרווח הריאלי מניירות ערך, בקופת גמל שיעור המס הינו 15% בלבד מהרווח הנומינלי. כל עוד אנו בסביבת אינפלציה אפסית (ולעתים אף שלילית), המשמעות היא תשלום מס מופחת בשיעור שיכול להגיע ל 40% על אותן השקעות ממש, אילו היו מתנהלות במסגרת השקעתית אחרת (קרן נאמנות, תיק מנוהל וכו').
  3. פיזור השקעות רחב יותר - קופות הגמל משקיעות באופן שוטף בהשקעות השמורות לגופים מוסדיים. בין היתר, הכספים יכולים להיות מושקעים בנדל"ן מניב, קרן הלוואות ממשלתית לעסקים, אשראי לעיריות, פרויקטים של תשתיות לאומיות (כבישי אגרה, מתקני התפלת מים) ועוד. השקעות אלו נחשבות יציבות יותר ומייצרות תשואה שוטפת גם בשוק יורד!

לסיכום, אם אתה בן 60 ומעלה ומפקיד לקופת גמל במסגרת תיקון 190, תזכה ליהנות מתשלום מס רווח הון נדחה ומופחת, מחיסכון בדמי הניהול (ביחס לאלטרנטיבות החיסכון) ומחיסכון מקצועי ומגוון יותר.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

לתיאום פגישה ללא התחייבות, השאירו פרטים בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.