ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

השקעות אלטרנטיביות: כל מה שצריך לדעת

אם אתם משקיעים את כספיכם רק בשוק ההון המסורתי, כנראה שאתם מוותרים על אפשרות לגוון את ההשקעות שלכם בהשקעות אלטרנטיביות, כאלה שלרוב הן במתאם נמוך לשוק ההון המסורתי. במאמר הבא נספר לכם על השקעות אלטרנטיביות ועל הדרך להיחשף אליהן. מיועד ללקוחות כשירים בלבד

בטח גם אתם יודעים ש- 3 השנים האחרונות, שכללו צמיחה איטית, אינפלציה נמוכה וסביבת ריבית כמעט אפסית, הקשו מאוד על ביצועי תיקי ההשקעות המסורתיים. לעומת זאת, עליית מחירי הנדל"ן בארץ, הניבה תשואה יפה מאוד למשקיעים שהשכילו להיכנס בזמן, אך ספק אם גם בשנים הקרובות התשואות הנאות הללו ישמרו. זה הזמן לבחון אפשרויות השקעה נוספות, אלטרנטיביות, שיכולות להעשיר את הפרוטפוליו שלכם.

מהי השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית הינה השקעה באפיק שונה מאג"ח ומניות ובמתאם נמוך לעומתם. בעולם ההשקעות האלטרנטיביות ניתן למצוא קרנות הגידור, השקעות בחברות אשראי צרכני P2P, חברות נדל"ן מניב, קרנות פרייבט אקוויטי, מוצרים מובנים (סטרקצ'רים) ועוד.

אנו, במיטב דש בוחנים בכל עת אפיקי השקעה פוטנציאלים נוספים ללקוחותינו. אפיקי השקעה אשר יכולים להניב תשואה עודפת על אפיקים מסורתיים, תוך פיזור נכסי הלקוח במתאם נמוך לשווקי המניות בארץ ובעולם, על מנת ליצור פרוטפוליו השקעות רחב, מפוזר ויציב.

דוגמאות לסוגי השקעות אלטרנטיביות נפוצות:

  1. השקעות בנדל"ן - השקעות בנדל"ן הן כידוע עסק מורכב. מכיוון ששוק הנדל"ן מתוחכם וכולל שחקנים רבים, קיים קושי באיתור הזדמנויות השקעה. הדבר מצריך היכרות עם השוק בו פועלים, זיהוי ובחינת נכסים מניבים באופן תדיר ומדויק וכיום ניתן לעשות זאת בעזרת חברות מקצועיות בעלות ניסיון והתמחות בשוקי היעד. חברות מסוג זה, מנתחות את הנכסים לפי אופי ההשקעה, דירוג הנכס, עלויות נלוות וכולי, בכדי שהמשקיע יוכל ליהנות מפוטנציאל תשואה גבוה, גם בתקופות פחות טובות.
  2. אשראי צרכני P2P - שוק ה– P2P של האשראי הצרכני בארה"ב, מגלגל כיום כ 40 מיליארד דולר. אם בעבר הכספים הגיעו מהבנקים וכרטיסי אשראי (המלווים המסורתיים) אל הלווה, שמצדו לא היה בעל כוח מיקוח וקיבל הלוואה בריבית גבוהה, כיום גובר השימוש בפלטפורמות הלוואות דיגיטליות אשר מפגישות בין המשקיעים (המלווים המודרניים) ללווים השונים. בדרך זו, נתח השוק של הבנקים מצטמצם משמעותית והלווה יכול לקבל הלוואה בריבית אטרקטיבית יותר אל מול החלופה הבנקאית. גם אתם יכולים להיות מלווים מודרניים ולהחליף את תפקידו של הבנק כמלווה מסורתי. כך, תוכלו ליהנות מפלטפורמה שעושה עבורכם סינון של הלווים, מפיזור ההשקעה בקרב ציבור גדול של לווים, והכל לצד מתאם נמוך לשוק ההון.
  3. קרנות גידור - קרנות גידור מבקשות לייצר תשואה בכל מצב שוק ומעל הממוצע בשוק עולה. כיום ישנן רק בישראל עשרות קרנות גידור ומספרם הולך וגדל. חלקן בעלות התמחויות ספציפיות, כגון פרמה וכו', וחלקן משקיעות במניות, אג"חים ונגזרים, תוך שילוב מודלי השקעה שונים ואסטרטגיות מסחר מגוונות, בניסיון להשיג תשואה עודפת, לעומת מדדי הייחוס.

    כיום ניתן להיחשף להשקעה בקרנות גידור באמצעות תיקון 190(בהתאם לתנאי הזכאות הקבועים בחוק), כאשר להשקעה באופן האמור שני יתרונות מובהקים - חבות המס יורדת מ 30% ריאלי, ל 15% נומינאלי, וכן ישנה דחיית אירוע מס עד למועד הפדיון, במקום חבות מס שנתית שוטפת של 30%.

מה מציעים במיטב דש?

אנו במיטב דש בוחנים ומנהלים שיתופי פעולה רבים במטרה לייצר ללקוחותינו חשיפה להשקעות אלטרנטיביות, שתאפשר פיזור השקעות רחב יותר, על פני מגוון מוצרי השקעה, תוך מציאת פתרונות ייחודיים ושאיפה למקסום תשואה.
מכיוון שמדובר בהשקעות שמטבען בעלות יחס סיכון - סיכוי גבוה, מדובר לרוב בהשקעות ללקוחות כשירים, בעלי הון משמעותי נזיל. השקעה במוצרים אלו הינה השקעה הכרוכה בסיכון מיוחד כמשמעות מונח זה בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק וניהול תיקי השקעות 1995.

רוצים לשמוע על אפשרויות השקעה אלטרנטיביות? השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. שירותי ניהול תיקי השקעות כפוף לחתימה על הסכם על פי דין. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין באמור משום הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת ניירות ערך או נכס פיננסי או ביצוע כל עסקה בהם.

השירות הנו ללקוחות כשירים בלבד. מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.