ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

לא מרוצה מתיק ההשקעות שלך? איך לדעת שבחרת בחברה הנכונה

שוק ההון הנו זירה מקובלת לפעול בה כדי לנסות להשיג תשואה על החסכונות שלכם. הריבית האפסית בבנקים ומחירי הנדל"ן המאמירים דוחפים משקיעים רבים לשוק ההון, אך עם הרצון להצליח, חלקם נוטים לעשות טעות נפוצה. מה הטעות הזו וכיצד ניתן להימנע ממנה?

הצלחה בשוק ההון לאורך זמן דורשת מומחיות ונסיון רב שנים, אך לא פחות חשוב מאלו – חשובה מערכת היחסים ביניכם לבין מי שמנהל את הכסף עבורכם, הכוללת תיאום ציפיות מלא, שירותיות ומענה לכל בעיה ושאלה.

ההחלטה החשובה ביותר שתעשו לגבי הכסף שלכם, היא לבחור חברה שתנהל ותשקיע אותו בצורה היעילה והמתאימה ביותר לצרכים שלכם. חשוב שתעשו מחקר שוק ולא תתפשרו, כיוון שאתם בוחרים פרטנר לטווח ארוך, והיחסים איתו ישפיעו באופן משמעותי על המצב הכלכלי שלכם.

מעוניינים לבחון אם במיטב דש תמצאו פרטנר מתאים לניהול תיק ההשקעות?
להשארת פרטים כדי לקבוע פגישת היכרות (ללא כל התחייבות), לחצו כאן >>>

האם אתם מבינים וסומכים על חברת ניהול התיקים שלכם? האם אתם מרוצים מהתוצאות?

אם אתם חושבים שמגיע לכם יותר, חיברנו רשימת טיפים שתעזור לכם לבחור חברת ניהול תיקי השקעות שתתאים לכם בול. אנו ממליצים לשמור את הטיפים על המחשב או במייל שלכם, כדי שבפעם הבאה שתגיעו לפגישה עם גורם מקצועי, תוכלו לדעת מה לשאול ולוודא שהשירות עונה על הדרישות שלכם.

 1. ניהול מקצועי של הכסף

אנחנו חיים בעולם של מומחים, בו כל תחום דורש מקצועיות ונסיון. במיוחד בשוק ההון, בעידן בו יש כל כך הרבה פעילויות ואירועים המשפיעים על הכלכלה ומצב השוק, חייבים להיחשף למידע ולדעת לנתח ולהפיק ממנו את ההחלטות הנכונות, כדי להשיג תשואה מקסימלית.
לכן, חפשו את התכונות הבאות בחברה שתנהל את הכסף עבורכם:

 • היתרון לגודל
  כמות המידע הנדרש לנתח בשוק ההון היא גדולה ודרושה עבודה בנפח רב, על מנת לזהות מגמות כלכליות רגע לפני כולם ולאתר הזדמנויות נקודתיות. לכן, חשוב לחפש חברה שמעמידה את שירותיה באמצעות צוותים של אנליסטים ומנהלי תיקים, שיוכלו להתמודד עם בעיות מורכבות ולספק פתרונות מהירים. כמו כן, חשוב שתבחרו חברה שמנהלת היקף נכסים רב – זוהי הוכחה לכך שמשקיעים רבים סומכים על החברה בניהול כספם.
 • ודאו שהחברה מפעילה מחלקת מחקר
  מחלקת המחקר אמונה על ניתוח אירועים כלכליים וההשלכות הצפויות על מצב הכלכלה. יחידת המחקר מעסיקה אנליסטים שתפקידם לזהות את המגמות הכלכליות בשוק. מסקנות המחקרים, משמשות את מנהלי ההשקעות כדי להשקיע את כספיכם בצורה מושכלת יותר.
 • ותק ונסיון רב
  בנוסף למידע המחקרי האמין והמהיר, חשוב שיהיו בחברה מומחים שיידעו לקבל החלטות מושכלות. ודאו שמנהלי ההשקעות של החברה מורכבת ממומחים בעלי נסיון של שנים בשוק. אל תתביישו לשאול לשמותיהם. כמו כן, חשוב שלחברה עצמה יהיה ותק רב של פעילות בשוק. חשוב שתבחרו בחברה שעברה בשלום וידעה להתמודד ולהוציא את המיטב גם בזמני משבר ומפולות בשוק.

2. שירותיות ושקיפות

חשוב שהחברה שתבחרו, תנהג בשקיפות מלאה ותספק לכם את כל המידע הרלוונטי להשקעה שלכם מתי שתזדקקו לו. כמה דברים שחשוב לכם לבדוק:

 • עדכונים ודיווחים שוטפים
  ודאו שהחברה מפוקחת על ידי רשות ניירות ערך וככזו שהיא מעבירה לכם דיווחים תקופתיים כנדרש על פי הדין, אשר כוללים, בין היתר, פירוט אודות התשואות ומבנה התיק שלכם. בנוסף, בדקו באיזו תדירות ניתן להתעדכן במצב התיק באופן שוטף, באמצעות שיחה טלפונית עם מנהל התיק שלכם או נציג ממחלקת השירות.
 • פתיחות מול הלקוחות
  החברה שתבחרו צריכה לספק זמינות ומענה ראוי ולהסביר לכם על הפעילות בתיק. כאשר משהו לא ברור באופי ניהול התיק, או מטריד אתכם לאור מצב השוק, אתם צריכים להיות מסוגלים לקבל הסבר ראוי. מדובר בכסף שלכם, וחשוב שהחברה תדאג לאינטרסים שלכם ותפעל בהתאם לצרכים שלכם.

3. עלויות

אמנם עלויות תיק ההשקעות אינן חשובות כמו הביצועים ואיכות הניהול שלו, אך עלויות כבדות מידי עלולות לנגוס בנתח משמעותי משווי התיק. לכן, חשוב שתבינו כמה אתם משלמים ומה אתם מקבלים בתמורה.

אם מציעים לכם ניהול תיקי השקעות בוטיק, אשר יודע בדיוק מה אתם צריכים ויש לו נוסחה סודית שמכה את השוק עם אלגוריתמים מתוחכמים אך עלויות ניהול גבוהות, כדאי לבחון את הדברים בעין דקדקנית.

לסיכום,

אם נראה לכם שחברת ניהול התיקים הנוכחית לא עומדת בתנאים הללו, כדאי לשקול אופציות נוספות. אבל הפעם אל תמהרו להחליט. השוו ובדקו היטב שיש התאמה בין הרצונות שלכם, למה שהחברה מספקת.

לקוראים שעדיין לא בחרו לעבוד איתנו, אנו מזמינים אתכם לפגישה מקצועית, ללא תשלום, כדי לבדוק אם אנחנו מתאימים לכם.

ניהול תיק השקעות נעשה באמצעות מיטב דש ניהול תיקים בע"מ. שירות ניהול תיק השקעות מותנה בחתימה על הסכם על פי הדין. האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

לתיאום פגישה ללא התחייבות, השאירו פרטים בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.