ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

ייעוץ עסקי - כיצד הוא יכול לתרום לעסק קטן?

22/05/2016

בשנים האחרונות הפכה תופעת היועצים ללא פחות ממונומנטלית. מאמנים אישיים, מאמנים עסקיים, יועצי שיווק ברשת, מומחי מדיה דיגיטלית ועוד, המציעים את שירותי הייעוץ שלהם. ההתלבטות בין יועץ זה או אחר היא עצומה, כשכל אחד מבטיח גדולות ומתחייב להזניק את העסק שלך קדימה

מבין כל האפשרויות עולה השאלה מהו למעשה ייעוץ עסקי אמין ואיכותי, כזה שיניב לנו פירות ויקדם את העסק. לשאלה זו נוספת אחת חשובה – מה חשוב לדעת לפני הבחירה ביועץ זה או אחר. על כל אלו ננסה לענות במאמר הבא.

מהו למעשה ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא שם כולל למגוון התמקדויות רחב בתוך העסק. השורה התחתונה היא זהה – ייעוץ עסקי תפקידו ללוות ולתת כלים לבעלי עסקים להגיע למטרותיהם בתוך העסק, לתקן ולשפר את מערך העסק ולהפוך אותו לעסק מתפקד, נוכח וכמובן רווחי.

בסופו של דבר, ייעוץ עסקי איכותי וטוב צריך להוביל את בעל העסק לבצע פעולות שיניבו הצלחה כלכלית, ירחיבו את מעגל הלקוחות ויספקו מרווח נשימה לטווח ארוך. ייעוץ עסקי יכול לסייע במגוון תחומים – משיווק ועד התנהלות כלכלית תקינה, מליווי מקצועי במהלך פתיחת עסק חדש ועד לשינויים ארגוניים בתוך עסק קיים ומתפתח.

למי מתאים ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי מתאים לקשת עסקים בתחומים רבים. מעסק קטן של אדם אחד ועד לחברות גדולות המעסיקות אלפי עובדים, כל אלו יכולים לקצור את הפירות במידה והליווי מקצועי ואיכותי.

יועצים עסקיים שונים מתמקדים בקהלים אחרים. ישנם יועצים המתמקדים בליווי עסקים בתחילת הדרך, משלב הרעיון והכנת התוכנית העסקית ועד לשלב הקמת העסק והשנים הראשונות שלו. יועצים אחרים מתמקדים דווקא בהליכים המתקיימים בתוך חברות קיימות – מתהליכי ייעול דרך שינוי במצבת כוח האדם ועד להרחבת השקעות החברה.

אולי יותר מכל אוכלוסייה אחרת, מי שיכול ליהנות מהפירות בעקבות ייעוץ עסקי איכותי, הם בעלי עסקים קטנים בתחילת הדרך, הזקוקים לעיתים קרובות ליד מכוונת שמגיעה מבחוץ.

כיצד תורם הייעוץ העסקי לעסקים הקטנים?

כפי שכבר ציינו, עסקים קטנים הם קהל היעד הטוב ביותר של היועצים העסקיים. עסק קטן מתמודד עם לא מעט שאלות ביומיום, לצד שאלות רחבות יותר שקשורות בפיתוח העסק, הגדלת הרווחים, שיווק נכון ועוד.

ייעוץ לעסקים חדשים

יועץ עסקי מקצועי יכול ללוות עסק משלב הקמתו ולתת לו את הכלים להתקדם. הוא מלווה את בעל העסק בהדרכה פיננסית, בפיתוח המוצר, בבניית אסטרטגייה שיווקית וביצירת שלבי עבודה מסודרים.

הרחבת העסק

כאשר עסק של אדם אחד (שהוא עסק קטן) מתרחב ומוסיף לשורותיו עובדים חדשים, נותרים לעיתים סימני שאלה רבים. גם במקרה זה ניתן להיעזר בייעוץ עסקי המתמחה בתהליכי שינוי בתוך העסק ומספק מענה לשאלות רבות. משאלות על בחירת העובדים הנכונים ועד למנגנון ההעסקה ותקצוב נכון של תהליך הרחבת העסק.

אם גם אתם שוקלים ייעוץ מקצועי לעסק ומעוניינים בתכנים רלוונטיים במיוחד לעצמאים,
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים לניהול נכון של העסק שלכם.

שיווק נכון של העסק

בעלי עסקים קטנים מתמודדים לא פעם עם סוגיות השיווק. בעידן בו אנו חייבים להיות בכל מקום – מהפייסבוק ועד הבלוג, מאתר האינטרנט ועד לפינטרסט או אינסטגרם, אנו מרגישים לא פעם שאנו עובדים בעבודה נוספת – מנהלי שיווק, מקדמי אתרים, כותבי תוכן וכדומה.

ייעוץ עסקי בתחומי השיווק יכול לעזור לנו להתמקד, להכין תוכנית שיווקית מדויקת ולדעת היכן להציג את העסק וכיצד לעשות זאת בצורה היעילה והנכונה עבורנו, על מנת שנוכל לקצור את הפירות ולהרגיש צמיחה ברווחי העסק.

טיפול בנושאים פיננסיים

מכשול גדול של כל עסק קטן הוא ההתנהלות הפיננסית. לא כולנו נולדנו עם גישה ישירה למספרים ולמתמטיקה ולכן אנחנו נוטים לסמוך על בעלי המקצוע מסביב – מרואה החשבון ועד לעורך הדין.

ייעוץ עסקי בתחום הפיננסי תורם לנו ביצירת מערך נכון ויעיל בעסק. אנחנו יודעים כיצד להתמודד עם חישובי עלויות, תמחור נכון של מוצרים, שילוב בין אסטרטגייה ותקציב, ניהול עובדים מההיבט הכלכלי ועוד. דרך תהליך של ייעוץ עסקי איכותי אנחנו מקבלים כלים פיננסיים להתפתחות העסק ולומדים להשתמש במונחים שעד היום הפחידו אותנו.

להלן 5 טיפים לבחירת יועץ עסקי שמתאים לעסק שלך:

 1. בחר יועץ שמתמחה בתחום בו אתה נתקל בקשיים הרבים ביותר - יועץ עסקי המתמחה באחד התחומים שציינו יכול למקד אותך ולתת את הכלים להתמודד עם הבעיות בתחום זה, בניגוד ליועץ עסקי כללי שיכול לגעת בכל תחומי העסק. חשוב להפעיל שיקול ולבדוק מהם הצרכים שלך ומה אתה רוצה לקבל מהייעוץ.
 2. התייעץ עם ארגונים וסוכנויות לעסקים קטנים - ארגונים רבים נתמכים על ידי משרד התמ"ת ומעניקים ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. מומלץ לבדוק דרכם מה כולל השירות, שמתחיל לרוב בפגישת פילוח ובדיקת ציפיות מול אנשי המרכז. לאחר מכן מוצמד לעסק יועץ עסקי מטעם המרכז, בעלות נמוכה יחסית.
 3. בחר ביועץ לאחר שנערכה פגישת היכרות מקיפה - לפני שאתה בוחר יועץ עסקי לעסק שלך, דאג לפגוש את היועץ ולערוך פגישת היכרות. בפגישה תוכלו לבדוק התאמה, לסקור את הנושאים הבעייתיים, לקבל חוות דעת ראשונית מהיועץ ולבצע תיאום ציפיות לגבי ההמשך.
 4. בחר ביועץ רק לאחר שבדקת את הרזומה שלו - יועץ עסקי צריך להגיע עם תעודות, הישגי עבר והצלחות. חשוב לבדוק מה עשה היועץ לפני כן, היכן עבד, אילו חברות ועסקים ליווה, האם עסקים אלו מצליחים כיום. תחקיר וסקירה של האדם שעומד ללוות את העסק שלך חשובים עבור העסק שלך ועבור השקט הנפשי.
 5. בצע תיאום ציפיות והגדר מול היועץ מטרות ברורות - יועץ עסקי יכול לסייע במגוון רחב של נושאים – משיווק ומכירות ועד לשינויים ארגוניים בחברה. כדאי לבסס מטרות שיהיה קל ליישם לאורך התהליך, כמו לערוך תיאום ציפיות בשלב הראשון, לפני תחילת העבודה. במסגרת תיאום הציפיות, חשוב להגדיר מהי התוצאה אליה אנו רוצים להגיע.

ייעוץ עסקי הוא כלי חשוב לכל בעל עסק קטן שרוצה לפתור בעיות, להשתדרג ולהתפתח. עם זאת, חשוב להפעיל שיקול בבחירת היועץ הנכון, להתמקד במטרות ברורות ולבדוק היטב מהיכן מגיע היועץ וכיצד הוא מתחבר לעסק שלך.

מעוניינים בטיפים נוספים לניהול נכון של העסק? 
הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  לעולם אל תסתמכו על כתבות שהיועץ מציג לכם, לרוב זה לקידום האינטרס שלו.
  בידקו עם לקוחות עבר - כנסו לעמוד הפייסבוק שלו ובררו האם יש המלצות ? האם הפעילות שלו רק לפרסם דרושים או גם תכלס סיפורים אמיתיים של לקוחות.
  באם היועץ מציג יהירות ואו סיפורי הצלחה גרנדיוזים - התרחקו כמו מאש !
  בידקו פעילות ופירגון שלו בפייסבוק - ידוע שאנשים מפרגנים וחולקי מידע הם אנשים הבטוחים בעצמם .
  באם מספר לכם שהוא מאוד מאוד עסוק - כנראה שהוא לא ממש עסוק וזה רק רושם חיצוני כדי ליצור אהדה עבורו.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: ייעוץ עסקי - כיצד הוא יכול לתרום לעסק קטן?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.