ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

המהפכה הדיגיטלית כבר כאן! עכשיו אפשר לחסוך יותר

העולם בו אנו חיים הופך להיות דיגיטלי עם התקדמות הזמן. חדירת הטכנולוגיה והאינטרנט לחיינו ומהפכת המידע המתחוללת, הביאו להנגשה הולכת וגוברת בין אנשים ובין גופים רשמיים ומוסדיים. הנגישות למוצרים הפיננסיים שלנו ברשת הולכת ותופסת נפח משמעותי, ומביאה לשינויים משמעותיים בהתנהלות הפיננסית הכוללת  

המהפכה הדיגיטלית כדרך ליצירת חסכון משמעותי

זמינות המידע ברשת מאפשרת לנו לרכוש השכלה פיננסית בסיסית וכך לחסוך כסף רב. הרשתות החברתיות, הבלוגים ואתרי התוכן מאפשרים לנו לחלוק מידע אחד עם השני, מידע שהופך לידע. אם בעבר הסתמכנו בעיקר על אנשי מקצוע שייעצו לנו בנושאים שונים, כיום אנו פתוחים יותר למידע הנמצא ברשת. בנוסף, רבים מאתנו מתייעצים עם מכר או בן משפחה על מנת לשמוע דעה על השקעה בנדל"ן, או במוצר פיננסי מסוים.
עובדה זו מביאה להאצה של מוצרים פיננסיים בניהול אישי, בהם אנו יכולים להשקיע כאוות נפשנו במסלול כזה או אחר, ואף לעקוב אחר ביצועי המסלול ולשנות אותו בהמשך הדרך. זה מאפשר לנו להשיג שליטה גבוהה יותר ומאפשר לנו לחסוך כסף בדמי ניהול ולנהל באופן עצמאי יותר את המוצרים הפיננסים שלנו.

המושג השכלה פיננסית הופך לרלוונטי יותר בימינו, בייחוד במציאות המורכבת בה אנו חיים בניגוד לעבר, בה יש הוצאות הולכות וגדלות ורמת ההכנסות אינה צומחת בהתאם. עלינו להגביר בצורה יצירתית את ההתנהלות הכלכלית שלנו, ולמצוא פתרונות למימון התכניות והחלומות שלנו.

בהמשך למגמת זמינות המידע ברשת, יזמים רבים זיהו כיצד לנצל את הטכנולוגיה לטובת חיסכון בכסף באמצעות כלכלה שיתופית. מגמה זו מאפשרת לנו לעשות דברים שלא התאפשרו בעבר. דברים כמו לנוע יותר בחופשיות ממקום למקום (שירות ההסעות של אובר), ללון במקומות שונים ברחבי העולם במחירים סבירים מבעבר (AIR BNB), או הלוואות חברתיות שתפסו לאחרונה תאוצה בארץ ומאפשרות שחרור אשראי עבור לקוחות פרטיים (eLoan).

"תעזור לי ואעזור לך"

השיתופיות מביאה לתוצאות מדהימות, ומחזירה את האמון והחיבור האנושי בין בני האדם. אם בעבר היית תייר במדינה זרה, לן במלון, אוכל במקדונלדס ומרגיש מנותק מהתרבות המקומית, היום בזכות AIR BNB אתה מרגיש כמקומי בכל מקום בעולם. אלו שידם אינה משגת לשלם עבור בתי מלון יקרים, מה גם שהם לא תמיד זמינים בעונות השיא, זוכים להגשים טיול חלומות מבלי "לפשוט את הרגל". השיתופיות בינינו חוסכת לנו הרבה כסף: "תעזור לי ואעזור לך."

המערכת הפיננסית מנסה להתגבר על אתגרים ולהשיב את אמון הציבור בה. יש מתן חשיבות לעורר בציבור תחושה שהוא מעורב בנעשה בכספיו- להרוויח עמו ולא על גבו. יבוא היום ואולי אף נראה מיזם של "הלוואות משכנתא חברתיות". יוקמו מיזמים להלוואות למשכנתא, מה שיגביר את התחרות עם הבנקים ויוביל לשיפור תנאי ההלוואה. כיום לווים רבים אינם מבינים באמת את מבנה המשכנתא ומשלמים כסף רב על כך. 

זהו עיוות של המערכת המוניטרית ויש בכך עשיית עוול לציבור. שכן אם תהיה שקיפות ותחרות גבוהה יותר, הציבור ירגיש בטוח ומעורב יותר, ואף יביע נכונות להשקיע יותר מכספו ובכך שני הצדדים יצאו מורווחים: משקיעים יגדילו רווחיהם כתוצאה מפעילות גדולה יותר, וכך יתאפשר לקהל רחב יותר לקחת משכנתא בתנאים נוחים יותר מאשר בבנקים ולחסוך בעמלות והוצאות שונות שהבנק מחייב בהליך המשכנתא.

ההליכים הדיגיטליים מחלחלים למישורים רבים בחיינו ובהם גם העניינים הכספיים שלנו. אנו מייחסים לנושא הכלכלי חשיבות גבוהה ומבינים את כוחו של הכסף והנכסים המבססים אותנו ואת הדור הבא אחרינו. כלכלה שיתופית ודיגיטליזציה היא הדרך לחסכון משמעותי ונקיטת יוזמה לשיפור רמת חיינו.


אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: המהפכה הדיגיטלית כבר כאן! עכשיו אפשר לחסוך יותר
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.